alapitvany 1200

LEENDŐ ELSŐ OSZTÁLYOS TANULÓK SZÜLEINEK

Szülői értekezlet: 2013. május 13. hétfő, 17:00

_________________________________________________

TISZTELT SZÜLŐK!

Önök már bizonyára értesültek arról, hogy lehetőségük lesz arra, hogy válasszanak:  gyermekük számára szeptembertől az iskola pedagógusai által tartott ERKÖLCSTAN tantárgy oktatását vagy az „egyházi jogi személy” által tartott HIT-ÉS ERKÖLCSTAN oktatását igénylik-e.

Tájékoztatjuk arról, hogy a napjainkban született törvényi változásokkal összhangban a beiratkozás napján arra is megkérjük majd Önöket, hogy nyilatkozzanak arról, hogy mit választottak gyermekük számára. Amennyiben a hit-és erkölcstan oktatását kérik, úgy arról is nyilatkozniuk kell majd, hogy mely felekezet hitoktatását választják.

A tudatos döntés megkönnyítése– és jogszabályi kötelezettségünknek teljesítése – érdekében 2013. április 5-én iskoláinkban az Önök számára rendkívüli szülői értekezletet tartunk az alábbiak szerint:

16.00-tól a Neumann János Általános Iskolában

16.30-tól a Gothard Jenő Általános Iskolában

17.00-tól a Váci Mihály Általános Iskolában

17.30-tól a Derkovits Gyula Általános Iskolában

18 órától az OKIKI Simon István Ált. Iskolában.

A szülői értekezletre meghívjuk a szombathelyen működő felekezetek képviselőit is. Rajtuk kívül az iskola igazgatója is tájékoztatja majd Önöket a jogszabályi lehetőségekről és kötelezettségekről.

Kérjük, hogy a téma fontosságára való tekintettel fogadják el meghívásunkat!

Szombathely, 2013. március 26.

Tisztelettel: a fenti iskolák igazgatói

___________________________________________

 
A beiratkozás időpontja: 2013. április 8-9. (hétfő-kedd) 8:00-18:00 óráig.

A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:

- a gyermek személyazonosítására alkalmas dokumentum (anyakönyvi kivonat)
- gyermek lakcímkártyája
- iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanusító óvodai vélemény
- egyéb szakvélemény, ha van (pl. Nevelési Tanácsadó)
- kitöltött jelentkezési lap: ITT letölthető az üres jelentkezési lap
- TAJ szám
- Köthető tanulóbiztosítás (egyéni igény szerint)

_____________________________

___________________________________
 

Tisztelt Szülők!

Gyermekük iskolai beíratásával kapcsolatban az alábbiakra hívjuk fel a szíves figyelmüket:

Az egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. törvény járványügyre vonatkozó intézkedései, valamint a fertőző betegségek megelőzéséről szóló 18/1998.(VI.3.) NM rendelet felhatalmazása alapján a 2013.évi Védőoltási Módszertani Levél a védőoltásokról a következőket írja: „Gyermekközösségbe, továbbá alsó-és középfokú oktatási intézménybe csak az előírt oltásokkal rendelkező gyermekek vehetők fel.”

A gyermekek iskolai beíratását követően az iskolavédőnő valamennyi gyermek érdekében ellenőrzi az életkorhoz kötött kötelező védőoltások megtörténtét. Azoknál a gyermekeknél, akiknél bármelyik kötelezően előírt védőoltás elmaradt, azt a gyermek háziorvosa által a legrövidebb időn belül pótolni kell.

Felhívjuk a T. Szülőket, hogy az iskolai beíratást követően – legkésőbb 2013. április 30-ig – szíveskedjenek bemutatni az iskolavédőnőnek a gyermek védőoltási kiskönyvét.

Erre az iskolavédőnővel történt egyeztetés után, a védőnő által meghatározott időpontban kell sort keríteni.

Kérjük a fentiek szíves tudomásulvételét és az együttműködését!

                                                                              Tisztelettel:

                                                                                                            Dr. Gyánó Gabriella

                                                                                                             járási tisztifőorvos

 _______________________________________________________


Tisztelt Szülők!

A fenti levélre hivatkozva gyermekük védőoltási könyvét 2013. április 30-ig az alábbi időpontokban van lehetőség bemutatni az iskolaorvosi rendelőben:

  • hétfői és pénteki napokon 10-12 óra
  • csütörtöki napokon 14-16 óra között.

Amennyiben a fenti időpontok nem megfelelőek, lehetőség van arra, hogy a háziorvostól kapott igazolást lezárt borítékban leadják az iskolában. Az igazolásnak tartalmaznia kell az információt, hogy a gyermek minden kötelező védőoltással rendelkezik.

 

 Együttműködésüket köszönöm: Halászné Vidéky Veronika

                                                                 iskolavédőnő

                                                             (+36/304050 297)

__________________________________________________

TÁJÉKOZTATÓ

A Vas Megyei Kormányhivatal Oktatási Főoasztálya által 2013. február 28-án kelt tájékoztató alapján az alábbi utcák tartoznak iskolánk körzetébe:

Bajnok u., Barabás M. u., Benczúr Gy. u., Bertalanffy M. u., Béke tér, Békefi A. sétány, Brigád u., Csikor E. u., Csók I. u., Farkas K. u., Galamb u., Görgey A. u., Haladás u., Herman O. u., Hóvirág u., Irottkő u., Kalló u., Kaposi J. u., Kállai É. u., Kert. u., Levendula u., Mészáros J. u., Muskátli u., Nagyszombat tér, Nefelejcs u., Németh L. u., Pipacs u., Prága u., Rezeda u., Rumi R. I. u., Saághy I. u., Senyefai u., Szabadnép u., Szabó I. u., Szegfű u., Szent Imre herceg utja, Szerb Antal u., Székely B. u., Temető u., Tolnay S. u., Tulipán u., Uzsoki u., Vadrózsa u., Vajdahunyad tér, Várkonyi I. u., Veres P. u., Vízöntő u.

Előző iskolakörzetünk, ami már nem aktuális:

Alsóőr u., Arad u., Bajnok u., Barabás M. u., Bárdosi N. J. u., Benczúr Gy. u., Bertalanffy M. u., Bezerédi A. u., Béke tér, Békefi A. sétány, Brigád u., Búzavirág u., Csikor E. u., Csók I. u., Damjanich J. u., Élmunkás u., Farkas K. u., Galamb u., Görgey A. u., Haladás u., Herman O. u., Hollósy S. u., Hóvirág u., Irottkő u., Kalló u., Kaposi J. u., Kállai É. u., Kemény Zs. u., Kert u., Kéthly A. u., Kós K. u., Levendula u., Maros u., Május 1. u., Mészáros J. u., Munkácsy M. u., Muskátli u., Nagyszombat tér, Nefelejcs u., Németh L. u., Olimpia u., Öntő u., Pipacs u., Prága u., Rezeda u., Rumi R. I. u., Saághy I. u., Senyefai u., Stettner L. u., Stromfeld A. u., Szabadnép u., Szabó I. u., Szegfű u., Szent Imre herceg útja, Szerb A. u., Székely B. u., Szófia u., Tarcsa u., Teleki B. u., Temető u., Tolnay S. u., Tulipán u., Uzsoki u., Vadrózsa u., Vajdahunyad tér, Vályi P. u., Várkonyi I. u., Vereckei u., Veres P. u., Verseny u., Vízöntő u., Vörösvár u., 11-es Huszár út (Lipp V. utcától végig).

___________________________________________________________________

2013. február 23. (szombat) 9:00-11:00 Iskolanyitogató az óvodás gyerekeknek

8:45-9:00 Érkezés

9:00-9:10 Köszöntés, csoportok alakítása a tornateremben

9:10-10:45 Játékos foglalkozások

10:45-11:00 Sport- és táncbemutatók a tornateremben

11:00 Kötetlen beszélgetés, hazaindulás

2013. február 25. (szombat) 12:00-13:00 Nyílt edzés a Fedett Uszodában.

KÖSZÖNJÜK AZ ÉRDEKLŐDÉST!

Iskolanyitogató 2013. február 23.

 

2013. február 28. (csütörtök) Nyílt tanítási nap a leendő 1. osztályosok szüleinek

1. óra 8:00-8:45 Tanítási óra megtekintése:

  földszint  4.a Ruppl Edit

  hosszú folyosó  4.b Izerné Nyul Ibolya

  földszint  4.c Barcsánicsné Horváth Beatrix

            2. óra 8:55-9:40  Tanítási óra megtekintése

  földszint  4.a Ruppl Edit

  hosszú folyosó  4.b Izerné Nyul Ibolya

  földszint  4.c Barcsánicsné Horváth Beatrix

3. óra 9:55 -10:40 Általános tájékoztatás (ebédlő)

Nyílt nap

 

BEIRATKOZÁS:

 

Gothard Jenő Általános Iskola

Kiváló szakmai háttér, nyugodt kertvárosi környezet jellemzi iskolánkat. A tanulók egyéni képességeinek fejlesztése, személyiségük harmonikus fejlődése érdekében tervezzük meg oktató-nevelő munkánkat. Az értő olvasás, a problémamegoldó gondolkodás elsajátítására kiemelt figyelmet fordítunk. A rászoruló tanulók felzárkóztatását fejlesztő pedagógusok segítik. A tehetséggondozás és a fejlesztés egyaránt biztosított intézményünkben. A matematika és a német nyelv emelt szintű oktatását, vízilabdát, néptáncot, röplabdát, teniszt, kézilabdát specialitásként ajánljuk. Első osztálytól fakultatív jelleggel lehetőség van angol vagy német nyelv tanulására. 5. évfolyamtól második idegen nyelv választható (angol vagy német).

Egészség- és környezettudatos magatartás kialakítását kiemelt feladatunknak tekintjük. Természetvédelmi táborokat, erdei iskolát szervezünk.

Iskolánk hétköznapjait sokféle program színesíti. 

Bővebb információ iskolánkról ITT olvasható.

Az alábbi címeken tájékozódhatnak iskolánkról:

www.gothardiskola.hu

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Szombathely, Benczúr Gyula utca 10.

Titkárság, igazgató: 06 20 / 4272526

Igazgatóhelyettesi iroda: 06 20 / 4271054

Fax: 94 / 505-670

Igazgató: Mándl Józsefné

Iskolánk bemutatkozó filmje:

Környezeti nevelés iskolánkban:

Közzétételi lista

Különös közzétételi lista

ITT  olvasható
 
COVID 19 adatok:
Fertőzöttek száma:
Dolgozók száma: 0
Gyerekek száma: 0

Dokumentumok

Itt letöltheti, vagy online olvashatja dokumentumainkat, .pdf kiterjesztésben. Kérjük, kattintson a megfelelő címre.

Elérhetőség

Cím: 9700 Szombathely, Benczúr Gyula utca 10.

Titkárság: +3620 4272526

Igazgatóhelyettesi iroda: +3620 4271054

Fax: +3694 505-670

email: kamon kukac gothardiskola.hu

 

Korszerű Iskoláért Alapítvány

 Számlaszámunk: 11747006-20118147
Adószámunk: 19246640 - 1 - 18
A Korszerű Iskoláért Alapítvány éves szinten milliós nagyságrendben járul hozzá az iskolai infrastruktúra fejlesztéséhez.
Ezúton is szeretnénk megköszönni támogatóinknak, hogy az elmúlt tanévben iskolánk alapítványának ajánlották fel személyi jövedelemadójuk egy százalékát!
 
Lehet, hogy egy kép erről: 1 személy és , szöveg, amely így szól: „A Korszerű Iskoláért Alapítvány éves szinten milliós nagyságrendben járul hozzá az iskolai infrastruktúra fejlesztéséhez. Adószámunk: 19246640-1- 19246640-1-18 18 1 1% % Számlaszámunk: 11747006-20118147 KÃSZÖNJÜK!”
 
 

tanulmanyi

sport

ETKEZES 4

etlap 3

kreta 2

classroom 2

TANEV RENDJE 2

dokumentumok 2