Az UNESCO Associated Schools Project Network ("társult iskolák projekthálózat") programját 1953-ban hozták létre azzal a céllal, hogy hatékonyabbá tegyék az ifjúság UNESCO-s célkitűzések szellemében történő nevelését. Napjainkra 179 ország mintegy 8500 oktatási intézménye csatlakozott a nemzetközi hálózathoz. A hálózat feladata: elősegíteni a kultúrák közötti párbeszédet az oktatás, a tudomány, a kultúra és a kommunikáció segítésével.
A Gothard Jenő Általános Iskola 2013-ban csatlakozott az UNESCO Társult Iskolák hálózatához. A megtisztelő cím elnyerése feladatokkal, vállalásokkal is jár, ezért minden tanévben projekthetet szervezünk, hogy diákjaink is minél inkább magukénak érezzék a programot és megismerjék az UNESCO tevékenységét és céljait.
A 2015/2016. tanévben április 18 és 22 között szervezzük meg projekthetünket.
A hét során változatos, több műveltségterületet érintő témát dolgozunk fel.
A hét programjai:
1. nap: „Szombathely régen és ma”
Szeretnénk ha tanulóink még jobban megismernék városukat, szűkebb környezetük múltját. Az iskola folyosóin kiállítást készítünk Szombathely régi és új „arcáról”. A gyerekeket és a szülőket is bevonva, régi képeket, képeslapokat gyűjtünk, mellette pedig városunk mai képét mutatjuk be.
Foglalkozás keretében, szakértő előadó (Spiegler Tibor) bevonásával ismertetjük meg tanulóinkkal a régi Szombathely életét, nevezetességeit, történelmét a kiállítás anyagához kapcsolódva.
Múltunk megismerése és hagyományaink tisztelete mellett fontosnak tartjuk a jövőbe tekintést is. Ezért tanulóink körében rajzversenyt hirdetünk, melynek címe: „ Hogy képzeled el Szombathely városát 2216-ban? ”. Az elkészült alkotások kiállításra kerülnek.
Spiegler Tibor előadása Szombathely történetéről |
Szombathely régen és ma kiállítás |