„A hulladék nem szemét”! Ez volt a mottója az október 9-én kezdődött „öko-hétnek”, melynek programjai, rendezvényei idén is szép sikerrel zárultak. Az élhető környezet megtartása, az öko szemlélet kialakítása tanulóinkban - ez nevelőtestületünk legfontosabb értékeinek egyike.
Iskolánk méltán viseli az örökös ökoiskola címet, hisz évről évre sokat tesz a környezettudatosság népszerűsítéséért a tanórákon kívül a mindennapi életben is. Természetes nálunk a sütőolaj, szárazelem, pet-palack szelektív gyűjtése. Legfőbb eredménynek mégis azt tartjuk, hogy a gyerekek „közreműködésével” már tágabb környezetünk, a kámoni városrész lakói is bekapcsolódnak programjainkba.
Központban- immár évtizedes hagyományként - a papír és a használtruha gyűjtése állt
Ezen a héten több, mint 3,5 tonna papír került a feldolgozóba.
A sulizsák program immár 8. alkalommal Horváth Győzőné Pintér Andrea, a tanítói munkaközösség vezetője kezdeményezésére és szervezésében egyre nagyobb népszerűségnek örvend.. A feleslegessé vált ruhadarabok nem a szemétben vagy a kályhában végzik, hanem újrahasznosításra kerülnek. 3562 kg lett a végeredmény.
Az így befolyt összeg, akárcsak a papíré, iskolánk alapítványát gyarapítja. Duplán segítünk: a környezetterhelés csökkentése mellett az alapítvány által felkarolt infrastrukturális fejlesztést is támogatni tudjuk.
Október 19-én a 7.c és a 4.b osztályosaink Pankaszon, a FALCO által szervezett erdőtelepítési élményprogram keretében 200 facsemetét ültettek el s adtak számot elméleti tudásukról is.
Tiszta környezet, tiszta levegő és tiszta víz… Kiss M.Tünde tanárnő, osztályfőnöki munkaközösség-vezető az 5.c osztályosok közreműködésével készült kisfilmjét a Kék bolygó Klímavédelmi Alapítvány egy víztisztító automatával és valamennyi diákunk részére egy alumínium kulaccsal díjazta. Ez utóbbi ajándék hozzájárul a műanyagmentes csomagolásért folytatott kampányunkhoz, amit „Ökopakolás” néven indítottunk 5 évvel ezelőtt.
Az iskolánkban folyó környezetvédelmi és fenntarthatósági programok tervezési-szervezési munkáit Lukács Gábor tanár úr, a természettudományi munkaközösség vezetője fogja össze. Elkötelezettsége iskolai közösségünk számára példaértékű. Köszönet illeti azokat a kollégáinkat is, akik az „aprómunkát” végezték: szórólapoztak, pakoltak, összegyűjtötték a házak elé kitett hulladékot vagy éppen gyerekeket készítettek, kísértek programokra.
Köszönjük a szülőknek és környék lakóinak, hogy támogatják a környezettudatosság érdekében tett erőfeszítéseinket.