A Madarász suli 1998-ban kezdte meg működését a Gothard Jenő Ált. Iskolában. A szakkör tagjai az iskola 8-14 éves tanulói, de vannak külsős résztvevők is.
Tematika: A foglalkozásokat a tanévhez igazodva, heti egy alkalommal tartjuk. egy tantermi foglalkozást, amely másfél órás, egy terepfoglalkozás követ. Ez utóbbit hétvégén rendezzük. A tantermi órákon a párbeszéd jellegű előadás módszerét alkalmazzuk, a gyerekek hozzászólásukkal, észrevételeikkel aktívan vesznek részt a foglalkozásokon.
Minden benti foglalkozáson tartunk diavetítést, ezzel is színesítve az előadás témáját.
A gyerekek a foglalkozások során életközösségeken keresztül foglalkoznak a természettel, megismerve tagjait és a közösségben betöltött szerepüket.
Tudásukról kisebb vetélkedőkön, feladatlapok kitöltésével adnak számot.
A terepi foglalkozásokon gyűjtött anyagból, megfigyelésekből tablókat készítünk, rendszerezzük őket.
Az iskola 1998 óta a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület tagja.
A gyerekek általában több éven keresztül járnak a madarász suliba, ismerkedve a természet megunhatatlan sokszínűségével.
A foglalkozások elősegítik, hogy a mai mostoha körülmények között, ahol a gyerekek ritkán, vagy nagyon keveset tartózkodnak a természetben, gazdag ismeretekkel felvértezve felnőttként is szem előtt tartsák a természetnek az ember életében betöltött fontos szerepét.
Az iskola nagyon jó kapcsolatot tart több állami ill. civil természetvédelemmel foglalkozó intézménnyel.
Elérhetőségek:
Iskolánk telefonszáma: 06 20 427 25 26
Fax: 06 94 505 670
Kramli Katalin szakmai vezető:
Kelemen Tibor szakmai megvalósító:
Varga Tamás szakmai megvalósító:
Referencia |
Referenciaintézményünk a médiában
Sajtóközlemény
A Gothard Jenő Általános Iskola a TÁMOP 3.1.7 -11/2 „Referenciaintézmények országos hálózatának kialakítása és felkészítése” c. pályázatán 6000.000 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült.
A projekt megvalósítása 2012 április elejétől 2012 november végéig tart.
A program során az intézmény pedagógusai a projekthez kapcsolódó továbbképzéseken vesznek részt, valamint a szakmai gyakorlatuk során kialakított módszereket, eljárásokat teszik piacképessé. A projekt megvalósítása során végzett pedagógiai munka hatékonyságának biztosítása érdekében olyan eszközök kerülnek beszerzésre, melyek a referenciaintézményi szolgáltatás magas színvonalú ellátásához, bemutatásához szükségesek.
A Gothard Jenő Általános Iskola - mint referencia-intézmény-, egyedi, más intézmények számára is példaértékű, befogadó, gyermekközpontú pedagógiai gyakorlattal rendelkező és azokat átadni képes közoktatási intézményként a közoktatás fejlesztésének egyik minősített bázisa lesz.
A referencia-intézmények pedagógiai kultúrája és eszközrendszere egészében példaszerű. Ez a jellegzetességük lehetővé teszi, hogy több, összefüggő, kidolgozott jó gyakorlatot is felkínáljanak más közoktatási intézményeknek.
A Gothard Jenő Általános Iskola jelenleg két jó gyakorlattal rendelkezik:
- A „Madarász suli” természetismereti projekt
- A „Megsebzett bolygó” komplex természettudományi vetélkedő.
A referencia-intézmények felkészítésével kialakuló rendszer ösztönzi a pedagógusok változatos intézmények közötti együttműködését, így az átadó intézmény pedagógusainak innovációs tapasztalatai hasznosulnak a velük kapcsolatba kerülő partner intézményekben is. A pályázat célja, hogy a referencia értékű működési és pedagógiai gyakorlattal rendelkező közoktatási intézmények felkészüljenek nevelési-oktatási gyakorlatuk továbbadására, elterjesztésére, megismertetésére, illetve ezzel segítsék más közoktatási intézmények szakmai fejlesztő tevékenységét.
A sajtóközlemény pdf formátumban ITT letölthető
Itt letöltheti, vagy online olvashatja dokumentumainkat, .pdf kiterjesztésben. Kérjük, kattintson a megfelelő címre.
Cím: 9700 Szombathely, Benczúr Gyula utca 10.
Titkárság: +3620 4272526
Igazgatóhelyettesi iroda: +3620 4271054
Fax: +3694 505-670