Különleges élményben volt része iskolánk három tanulójának a nyáron, akik az 56. Nemzetközi Diákjátokokon képviselték városunkat és iskolánkat 2024. július 15-20. között a mexikói Leonban.
Csabai Janka 8.b osztályos tanulónk úszásban, Gombás Laura 8.b és Laczi Hanna 8.c osztályos tanulóink lány röplabdában remekeltek.
A lányokat élményeikről, eredményeikről kérdeztük.
- Nagy izgalommal vártuk a mexikói utazást. Az első pár napot Cancunban, egy üdülővárosban töltöttük, ahol rengeteg program várt bennünket. Úsztunk teknősökkel, és cenotéban, egy kútszerű karsztképződményben is megmártóztunk. Gyönyörű volt az óceán, a teknősök pedig csodaszépek. Elbűvölő látvány és élmény volt számunkra a Chichén Itzái majatemplom és története. Mexikóvárosban különleges templomokat és a romvárost néztük meg. A mexikói népviseletbe öltözött felnőttek és gyerekek felvonulása pazar látványt nyújtott. A kirándulások és a közös programok során sok-sok érdekességet láttunk, melyek feledhetetlen élmények számunkra.
A versenyek Leónban zajlottak. A megnyitó ünnepség, a bevonulás, az olimpiai láng átadása elképesztő volt.
A jó hangulatú edzéseken, versenynapjainkon a világ különböző országaiból érkezett fiúkkal és lányokkal mérhettük össze tudásunkat. Óriási elfogadásban és sportszerűségben mutathattuk meg tudásunkat.
A mexikói utunk jól sikerült, remekül éreztük magunkat mind az edzéseken, mind a versenyeken.
Nagy élmény volt számunkra, hogy több ezer kilométerrel az otthonunktól, egy távoli országban képviselhettük hazánkat, városunkat, iskolánkat.
Laura és Hanna csapata 4. helyezést ért el, Janka pedig mind a négy számon javította időeredményeit.

Gratulálunk Lányok! További szép eredményeket kívánunk Nektek!

Fotóalbum