2023. októberétől a Szülők kényelme érdekében vezettük be a ZiPMEAL szülői modulon kívül, a térítési díj bankkártyával történő kifizetésének lehetőségét.

Minden kiállított számlán megjelenik egy "Befizetés bankkártyával" gomb, melyre kattintva egy böngészőben megnyílik a SimplePay weboldala, ahol elvégezhető a befizetés. Egy másik lehetőség a számlán szereplő QR kód használata, melyet a mobiltelefonnal beolvasva átirányít a SimplePay weboldalára a számla kiegyenlítéséhez.
A ZiPMEAL szülői felületen bal oldalon a „Számlák” menü alatt elérhető az étkező összes eddigi számlája. A rendszer jelzi az egyenleget, zöld pipával ellátja azt a számlát, ami ki van fizetve, illetve lehetőséget ad a számlák letöltésre és a fent említett módon a ki nem egyenlített számlák rendezésére.

További újdonság, hogy a szülői modulban elérhető a Hungast étlapja, az „Étlap” menüpont alatt.

A „Lemondások” funkciót használhatják hiányzás, betegség esetén, ugyanúgy tárgynapot megelőző munkanap 8:30-ig, így nem kell email írással, telefonálással bajlódnia. A lemondani nem tudott, de befizetett étkezését elviheti saját éthordóban bejelentést követően. Ezt az „Igénybejelentések” menüpontban teheti meg „Új igény”-re kattintva, ahol a kategóriák közül kiválaszthatja az „ Ebéd elvitelének bejelentése betegség esetén” pontot és kitölti az üzenetet.

Ha szeretné, hogy az email címére is megkapja a szülői modulon keresztül történt értesítéseket, akkor bal oldalon „Beállítások”, majd a következő felületen jobbra lent kis harang „Értesítési beállítások”-ra rákattintva pipát kell tenni az Intézményi tájékoztatások kocka elé és Mentés.

A regisztráció menete, csak már étkező tanulóra érvényes:
A 2023/2024-es tanévben már eddig is étkező diákoknak a regisztráció folyamán a Meglévő étkező-t kell kiválasztani! Kérünk mindenkit, hogy ebben az esetben azzal az email-címmel regisztráljanak, amire eddig is megkapták a számlákat.

A regisztráció során használandó kártyaszám NEM a kártyán található 5 jegyű azonosító, hanem a számla közlemény sorában szereplő 14 jegyű kártyaszám.

Regisztráció és bejelentkezés
A gyermek kártyahasználatáról visszajelzés érkezik óra, perc pontossággal a étlap menüpont alatt.

Ha elveszett a kártya, akkor itt ellenőrizhető, hogy arra jogosulatlan személy kezébe jutott. Kérjük ebben az esetben haladéktalanul értesítse az Étkezési csoportot, hogy a kártya azonnal letiltásra kerüljön.

Képernyőkép 2023 09 27 083321