Erdei iskola a Magas-Bakonyban - 3.a - Galéria

Iskolánk 3. a osztályos tanulói május 11-től három napon át Bakonybélben, az Erdőismereti Oktatóbázison erdei iskolai programon vettek részt. Szükségük volt a jó lábukra, hogy a Boroszlán tanösvényen feljussanak az Odvaskő-barlanghoz. Közben gőtét és vízisiklót is láttak, sőt meg is foghatták. Másnap a Csúcs-hegy volt a cél, ahonnan a tanult felszíni formákat figyelhették meg. Az Erdők Háza a környéken élő állatokat, az itt lakók foglalkozását mutatta be. Kipróbálhatták kézügyességüket a kosárfonásban is. A Pannon Csillagda vetítése, kiállításának megtekintése a családoknak is ajánlott nyári program lehet. Természetesen nem maradt el a táborok életét hosszú évek óta jellemző tábortűz, számháború, métázás, focizás.  A gyerekek a fonott kosarakban a gyűjtött kincseiket hozták haza, lelkükben pedig rengeteg élményt.

Erdei iskola a Balaton-felvidéken - 3.b - Galéria

Az esős idő ellenére tartalmas és felejthetetlen 3 napot töltöttünk a Balaton-felvidéken. Odafelé Sümegen néztük meg a várat, a Kornyi tónál kerestük az ürgéket, kócsagokat és egyéb más vízparti állatot.  Badacsonytördemicen volt a szállásunk, onnan tettünk kirándulásokat. Még hajóztunk is, de sajnos csak a hajó belsejéből leshettünk kifelé, mert akkor is esett az eső. Hazafelé - a nagyon várt tihanyi és veszprémi program helyett - Keszthely felé vettük az utunkat. Érdekes kiállításokat láttunk, de azért nagyon sajnáljuk, hogy nem jutottunk el a veszprémi állatkertbe. Majd talán legközelebb...

Erdei iskola - Kőszeg - 3.c - Galéria

Felejthetetlen 3 napot töltöttünk Kőszegen. Bárcsak minden hónapban el tudnánk menni! Nagyon jól éreztük magunkat.