Régi hagyomány iskolánkban, hogy bizonyos osztályfőnöki órák témáihoz szakembereket hívunk. Mindenki tudja, milyen problémákat rejt magában, ha valaki veszélyezteti az egészségét.
Az osztályfőnöki órára Zsoldot Andreát, az INDIT Közalapítvány Somogy Megyei Drogambulancia Szenvedélybetegek Nappali Ellátójának volt szakmai vezetőjét hívtuk meg, aki pedagógus, mentálhigiénés szakember és addiktológiai konzultáns.
Az óra peretében preventív jellegű információátadásra, szituációs játékokra, hitek-tévhitek megvizsgálására került spr drog témakörben. Érdekes volt hallani Andi nénitől azokat a személyes tapasztalatokat, amelyeket munkája során a kezelés alatt álló fiatalok anonym eseteiről mondott.
8.b osztály
Drogprevenció