konyvtar logofb logo    foto logo 50youtube logo  kreta logo 
A Tavaszi madárles program nem más, mint egy játékos madármegfigyelés.
Először is köszönet azoknak a gyerekeknek és felnőtteknek, akik minden tavasszal nyomon követik a tavaszt jelző madarak megjelenését Európa országaiban. Ha te is részt akarsz venni ebben a programban, könnyű dolgod van. Csupán regisztráld minden év tavaszán az első madármegfigyelésedet, a tavasz kezdetét jelző öt kiválasztott madárfaj közül.
Menj ki a szabadba, keresd a tavasz kezdetét jelző öt madárfajt - a fehér gólyát, a kakukkot, a színpompás gyurgyalagot, a füsti- és sarlósfecskét, és ha bármelyik fajt látod, regisztráld ezen a honlapon.
Mi minden évben nyomon követjük a beérkező megfigyeléseket a tavasz közeledtéről, és megkeressük azt a hetet, amikor a legtöbben látták az első madarukat. Ezek az információk pedig abban segítenek nekünk, hogy minél többet megtudjunk a madarak vonulásáról Európa-szerte. Hogyan változik az ötmadárfaj vonulásának ideje (tavaszi érkezés, őszi elindulás időpontja) az évek során, és hogy milyen hatással van a klímaváltozás az egyes hosszú távú vonuló madárfajok vonulására, annak irányára, útvonalára, hosszára, és egyéb kitevőire.
Böngészd át az eredmények oldalát, hogy lásd, milyen felfedezéseket tettünk ezidáig!
Megfigyelésed ezen az oldalon tudod regisztrálni, és akár fotódat is feltöltheted a megfigyelésed mellé!
Oszd meg a cikket:
FaceBook  Twitter  

Elérhetőség

Cím: 9700 Szombathely, Benczúr Gyula utca 10.

Titkárság: +3620 4272526

Igazgatóhelyettesi iroda: +3620 4271054

Fax: +3694 505-670

email: kamon kukac gothardiskola.hu
gj logo

 

Közzétételi lista

Különös közzétételi lista

Itt  olvasható

Dokumentumok

Itt letöltheti, vagy online olvashatja dokumentumainkat, .pdf kiterjesztésben. Kérjük, kattintson a megfelelő címre.

UNESCO Társult Iskola

2013 óta az UNESCO Társult Iskolák hálózat tagkai lettünk. 

Az eddigi projektjeink, eredményeink ITT találhatók.
 

unesco logo