Iskolánkban évek óta nagy gondot fordítunk külföldi kapcsolataink ápolására. Fontosnak tartjuk,hogy diákjaink használhassák, gyakorolhassák  az általuk tanult idegen nyelvet.  Ebben az évben  tovább bővült partnereink köre. Az osztrák ” Volksschule Rechnitz”  iskolával kezdtünk el egy közös projektet, melynek címe : „ Hin und her”. Ennek keretében 2013. február 5-én került sor iskolánkban az első találkozóra. A 2.c osztály és a szintén második osztályos osztrák diákok egy jó hangulatú és tartalmas délelőttöt töltöttek el együtt.

Az ismerkedést követően  játékos nyelvi feladatokat oldottak meg, kihasználva a digitális tábla által kínált lehetőségeket, majd farsangi álarcokat készítettek a gyerekek. A programot tánctanulás és táncház zárta. Az első találkozó nagyon jól sikerült, vendégeink sok szép élménnyel tértek haza. Márciusban mi látogatunk Ausztriába.

Volksschule Rechnitz látogatása

Oszd meg a cikket: