2014. február 11-én, a betegek világnapján tartottuk második egészségnapunkat a „Szenvedélybetegségek” témakörben. Ez az egészségnap a Szlovénia-Magyarország Határon Átnyúló Együttműködési Program 2007-2013 (SI-HU-2-2-022 Egészséges Közösségek) keretében futóHEALTHY rövid című, 4300-255/2011 hivatkozási számú pályázat keretén belül zajlott. A nap folyamán a gyerekek érdekes előadásokat hallhattak és láthattak a dohányzásról, alkoholról, drogról és a különféle függőségekről (internet, számítógép, telefon, ételek), illetve ezek káros hatásairól.

Mindegyik témában kérdőíveket töltöttek ki a tanulók a program elején, majd a hallottak után is. Így ők saját maguk is fel tudták mérni, hogy mennyi új információval és tudással gazdagodtak ezen a napon. A programot interaktív játék, szerepjáték, rajzolás, plakátkészítés és hasznos beszélgetések, eszmecserék színesítették. Voltak, akik verset, fogalmazást is írtak a hallottakról.

Egészségnap