TANKÖNYVOSZTÁS 2013. SZEPTEMBER 2. HÉTFŐ, OSZTÁLYFŐNÖKI ÓRA
Tisztelt Szülők!

Intézményünk a Klebelsberg Intézményfenntartó Központtól a következő tájékoztatást kapta.

„A Könyvtárellátóhoz sok szülői panasz érkezik arról, hogy augusztus végén az iskolák berendelik őket a könyvek átvételének érdekében.

Ez az eljárás szükségtelen. Az új tankönyvellátási rendszerrel nem illeszkedik, ráadásul indokolatlanul terheli a szülőket. Az új tankönyvellátási rendszer egyik fontos, szülők számára kézzelfogható eredménye, hogy a korábbi években tapasztalt augusztus végi iskolai sorban állást megszünteti.”

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma köznevelésért felelős helyettes államtitkára a tankerület vezetőkön keresztül arra kéri az iskolaigazgatókat, hogy „a tankönyveket az első tanítási napon, az osztályfőnöki óra keretében osszák ki. Itt lehetőség nyílik osztályonként a csomagok ellenőrzésére, a csomagokban szereplő feladatlapok begyűjtésére, illetve a könyvtári könyvek nyilvántartásba vételére.”

A FENTIEKNEK MEGFELELŐEN ISKOLÁNKBAN A TANKÖNYVOSZTÁS SZEPTEMBER 2-ÁN (AZ ELSŐ TANÍTÁSI NAPON) OSZTÁLYFŐNÖKI ÓRÁKON TÖRTÉNIK.

KÉRJÜK, HOGY A GYEREKEK HOZZÁK MAGUKKAL A DÍJBEKÉRŐT ÉS A BEFIZETÉST IGAZOLÓ FELADÓVEVÉNYT VAGY BANKSZÁMLAKIVONATOT.

A KELLO tájékoztatója a Bővebben után olvasható:

Megértésüket köszönjük!

Szombathely, 2013. augusztus 26.

Perge Mária és Verasztóné Tóth Ildikó

tankönyvfelelősök