konyvtar logofb logo    foto logo 50youtube logo  kreta logo 

November 14-én az 1.b osztály kisdiákjai szüleikkel együtt Lukácsházán jártak, hogy megnézzék a Biotájházat. A ház és a körülötte lévő földek, szántók, legelők egy 100 évvel ezelőtti gazdaság életét mutatják be.

Van itt kemence, ahol kenyeret, langallót sütnek, gyümölcsöt aszalnak, az udvar közepén kerekes kút,  a baromfiudvarban tyúkok szaladgálnak, az istállóban tehenek pihennek, a réten juhok legelnek, a disznóknak is van dagonyázó hely, a portát komondorok, pulik őrzik, a tornácon cica lustálkodik. Minden olyan, mint régen volt: a bútorok, edények, szerszámok a régi kort idézik. A gyerekek sok érdekességet hallottak, láttak, jót játszottak az összerakott szalmabálákon. Végül a kilátónál ért véget a nap

Biofarm 1.b
Oszd meg a cikket:
FaceBook  Twitter  

Elérhetőség

Cím: 9700 Szombathely, Benczúr Gyula utca 10.

Titkárság: +3620 4272526

Igazgatóhelyettesi iroda: +3620 4271054

Fax: +3694 505-670

email: kamon kukac gothardiskola.hu
gj logo

 

Közzétételi lista

Különös közzétételi lista

Itt  olvasható

Dokumentumok

Itt letöltheti, vagy online olvashatja dokumentumainkat, .pdf kiterjesztésben. Kérjük, kattintson a megfelelő címre.

UNESCO Társult Iskola

2013 óta az UNESCO Társult Iskolák hálózat tagkai lettünk. 

Az eddigi projektjeink, eredményeink ITT találhatók.
 

unesco logo