konyvtar logofb logo    foto logo 50youtube logo  kreta logo 

 

100 éves a Gothard Jenő Általános Iskola, 10 éves az erdei iskola. 2012. szeptember 19, 20, 21-én a 3.b és 3.c osztály Erdei iskolában volt Felsőcsatáron. Remek időben, még remekebb hangulatban teltek a napok. Első nap Tibi bácsival nagy túrát tettünk a Pinka-szurdokban, megnéztük a Halomsírokat is.

 

 

Utunk során ismerkedtünk a Vas-hegy növény – és állatvilágával. Goják Sanyi bácsi pedig bemutatta nekünk a szőlő feldolgozását. Délután megérkezett Fatalin András bácsi, akitől érdekes dolgokat hallottunk és láttunk a vadászattal kapcsolatban. Az első napot pizsama partival zártuk. Másnap délelőtt Tibi bácsival madarásztunk. Délután kézműves foglalkozás volt az előző nap összeszedett termésekből. Estefelé remek hangulatban sütöttük a szalonnát a tábortűznél. Majd feladatokat oldottunk meg  az eddig látottakból és hallottakból. Később zseblámpával „rókákat és kincset” kerestünk. Harmadik nap délelőtt Goják Sanyi bácsi vezetésével megnéztük a Vasfüggöny Múzeumot. Ebéd után pedig megrendeztük az Erdei olimpiát.

A jutalmazás után vidáman, élményekben gazdagon indultunk haza.

Erdei iskola 2012
 
Oszd meg a cikket:
FaceBook  Twitter  

Elérhetőség

Cím: 9700 Szombathely, Benczúr Gyula utca 10.

Titkárság: +3620 4272526

Igazgatóhelyettesi iroda: +3620 4271054

Fax: +3694 505-670

email: kamon kukac gothardiskola.hu
gj logo

 

Közzétételi lista

Különös közzétételi lista

Itt  olvasható

Dokumentumok

Itt letöltheti, vagy online olvashatja dokumentumainkat, .pdf kiterjesztésben. Kérjük, kattintson a megfelelő címre.

UNESCO Társult Iskola

2013 óta az UNESCO Társult Iskolák hálózat tagkai lettünk. 

Az eddigi projektjeink, eredményeink ITT találhatók.
 

unesco logo