Október 1-én rendhagyó, méltó módon ünnepeltük e jeles napot Gulyás László vándormuzsikus előadóművésszel és a Savaria Történelmi Karneválról is ismert gólyalábasokkal. A mai nap programja a TÁMOP-3.2.4.A-11/1-2012-0088 számú nyertes pályázatunk első rendezvénye is.

Szeptember 30-án Benedek Elek a nagy meseíró, mesegyűjtő születésnapja van. A Magyar Olvasástársaság ezt a napot a Népmese napjává nyilvánította 2005-ben. Felhívással fordultak mindazokhoz, akiknek fontos a népmesék fennmaradása, és a mesékben élő bölcsességek tovább hagyományozása. Ezen a napon mi is megkülönböztetett tisztelettel fordultunk mind a magyar, mind más népek meséi felé.

Közös pályázatunk együttműködő partneriskoláinak pedagógusaival és diákjaival is együtt ünnepeltük e napot.

Gólyalábasok

Oszd meg a cikket: