Március 18-án a 2. c osztály Ausztriába utazott a „Hin und her” című projekt keretében. Partneriskolánk (Volksschule Reichnitz) alsó tagozatos tanulóival egy közös napot töltöttek el.  A projekt célja egymás hagyományaiknak és szokásainak megismerése, a német nyelv gyakorlása és a mindkét intézményre jellemző környezettudatos szemlélet formálása.

Szeptemberben mi láttuk vendégül az osztrák gyerekeket, tanáraikat és az intézmény igazgatóját. Az osztrák iskolában eltöltött nap során változatos és jó hangulatú programokon vehettek rész tanulóink. Közösen oldottak meg játékos feladatokat, volt táncház, ahol a magyar néptáncokon kívül osztrák táncokkal is megismerkedhettek a gyerekek.

Mindkét iskola tanulói megfestettek egy követ, amelyre ráírtak egy szót, ami számukra a természetet jelenti. Ezeket a köveket az iskola parkjában helyezték el egy emléktáblával együtt.

Testvériskolában jártunk
Oszd meg a cikket: