konyvtar logofb logo    foto logo 50youtube logo  kreta logo 

Március 18-án a 2. c osztály Ausztriába utazott a „Hin und her” című projekt keretében. Partneriskolánk (Volksschule Reichnitz) alsó tagozatos tanulóival egy közös napot töltöttek el.  A projekt célja egymás hagyományaiknak és szokásainak megismerése, a német nyelv gyakorlása és a mindkét intézményre jellemző környezettudatos szemlélet formálása.

Szeptemberben mi láttuk vendégül az osztrák gyerekeket, tanáraikat és az intézmény igazgatóját. Az osztrák iskolában eltöltött nap során változatos és jó hangulatú programokon vehettek rész tanulóink. Közösen oldottak meg játékos feladatokat, volt táncház, ahol a magyar néptáncokon kívül osztrák táncokkal is megismerkedhettek a gyerekek.

 

Mindkét iskola tanulói megfestettek egy követ, amelyre ráírtak egy szót, ami számukra a természetet jelenti. Ezeket a köveket az iskola parkjában helyezték el egy emléktáblával együtt. 

Testvériskolában jártunk
Oszd meg a cikket:
FaceBook  Twitter  

Elérhetőség

Cím: 9700 Szombathely, Benczúr Gyula utca 10.

Titkárság: +3620 4272526

Igazgatóhelyettesi iroda: +3620 4271054

Fax: +3694 505-670

email: kamon kukac gothardiskola.hu
gj logo

 

Közzétételi lista

Különös közzétételi lista

Itt  olvasható

Dokumentumok

Itt letöltheti, vagy online olvashatja dokumentumainkat, .pdf kiterjesztésben. Kérjük, kattintson a megfelelő címre.

UNESCO Társult Iskola

2013 óta az UNESCO Társult Iskolák hálózat tagkai lettünk. 

Az eddigi projektjeink, eredményeink ITT találhatók.
 

unesco logo