November 26-án nyílt pályaválasztási napot szerveztünk nyolcadik osztályos tanulóink számára azzal a céllal, hogy megismerkedjenek és betekintést nyerjenek a szakmák világába. A délelőtt folyamán iskolánk két tanulójának édesanyja, illetve egykori tanítványunk meséltek szakmaválasztásukról, a sikeres vállalkozáshoz vezető útról és mindennapi munkájukról. A második részben szakmai műhelyeket tartottunk. Ennek során kisebb csoportokban, interaktív foglalkozások keretében ismerkedhettek meg a tanulók a fodrász, a masszőr, a műkörmös, a cukrász, a vadász és a kárpitos szakmákkal. A program délutáni részében nyolcadikos diákjaink és szüleik részletes tájékoztatást kaptak a felvételi eljárás menetéről, szakaszairól, a legfontosabb időpontokról és határidőkről, a jelentkezési lapok kitöltéséről. A tájékoztatást követően a középiskolák képviselői mutatták be iskolájukat.
Tanulóink nagyon hasznosnak és érdekesnek találták ezt a napot.