konyvtar logofb logo    foto logo 50youtube logo  kreta logo 
Az energiát nem elég megtermelni, tárolni is kell! Máthé Marcell energiakövet, aki ELTE fizika szakos hallgatója „Az energiát nem elég megtermelni, tárolni is kell!” című tanóráján nyolcadikosaink a megújuló és nem megújuló energiaforrásokat felhasználó erőművekről, a megtermelt energia tárolásáról is megismerkedhettek érdekes kísérletek közben: a víztorony, a rugók, az elektromos töltések tárolására szolgáló leideni palack és a generátor működését, illetve a hidrogén elégetését illusztráló látványos lufis kísérletet. A végén az is kiderült, hogy hány sportszelet energiája felel meg 1 g uránnak vagy 1 liter benzin elégetésének? Az óra után a gyerekek ajándékot kaptak: baseball sapkát, fém palackot, hátizsákot, selfiebotot és egy power bankot, hiszen az energiatárolás volt a téma. Nagyon köszönjük a lehetőséget, tanulóink nagyon élvezték az órát. A MEKH pályázata az energiatermeléssel és -felhasználással, a tudatos energiafogyasztással, az energiatakarékossággal kapcsolatos ismeretek fontosságára kívánja a figyelmet irányítani az általános iskola felső tagozatos, illetve a középiskolás tanulók körében úgy, hogy ezzel ösztönözze a felsőoktatási intézményekben természettudományos tárgyakat hallgató diákokat is.

Elérhetőség

Cím: 9700 Szombathely, Benczúr Gyula utca 10.

Titkárság: +3620 4272526

Igazgatóhelyettesi iroda: +3620 4271054

Fax: +3694 505-670

email: kamon kukac gothardiskola.hu
gj logo

 

Közzétételi lista

Különös közzétételi lista

Itt  olvasható

Dokumentumok

Itt letöltheti, vagy online olvashatja dokumentumainkat, .pdf kiterjesztésben. Kérjük, kattintson a megfelelő címre.

UNESCO Társult Iskola

2013 óta az UNESCO Társult Iskolák hálózat tagkai lettünk. 

Az eddigi projektjeink, eredményeink ITT találhatók.
 

unesco logo