Az energiát nem elég megtermelni, tárolni is kell! Máthé Marcell energiakövet, aki ELTE fizika szakos hallgatója „Az energiát nem elég megtermelni, tárolni is kell!” című tanóráján nyolcadikosaink a megújuló és nem megújuló energiaforrásokat felhasználó erőművekről, a megtermelt energia tárolásáról is megismerkedhettek érdekes kísérletek közben: a víztorony, a rugók, az elektromos töltések tárolására szolgáló leideni palack és a generátor működését, illetve a hidrogén elégetését illusztráló látványos lufis kísérletet. A végén az is kiderült, hogy hány sportszelet energiája felel meg 1 g uránnak vagy 1 liter benzin elégetésének? Az óra után a gyerekek ajándékot kaptak: baseball sapkát, fém palackot, hátizsákot, selfiebotot és egy power bankot, hiszen az energiatárolás volt a téma. Nagyon köszönjük a lehetőséget, tanulóink nagyon élvezték az órát. A MEKH pályázata az energiatermeléssel és -felhasználással, a tudatos energiafogyasztással, az energiatakarékossággal kapcsolatos ismeretek fontosságára kívánja a figyelmet irányítani az általános iskola felső tagozatos, illetve a középiskolás tanulók körében úgy, hogy ezzel ösztönözze a felsőoktatási intézményekben természettudományos tárgyakat hallgató diákokat is.