Február 14-én ünnepeljük a Könyvajándék Napot. Ez az a nap, amikor mindenkit arra buzdítunk: adjon egy könyvet ajándékba egy gyereknek!

A rendezvény célja, hogy ezen a napon minden gyerek kapjon könyvet, találkozzon a neki szóló irodalommal, és ezen keresztül megszeressék az olvasást.

Február 3-tól 14-ig az iskolai könyvtárunkban gyűjtjük az ajándékba adható, jó állapotú gyerekkönyveket. Készüljetek Ti is, és hozzatok gyerekkönyveket ajándékba!

Ha van olyan könyved otthon, amelynek az olvasása neked is nagy élményt okozott, de már nincs szükséged rá, és úgy gondolod, hogy egy másik gyerek is szívesen olvasná, hozd el a könyvtárba! Tehetsz bele könyvjelzőt, amire rövid ajánlást, üzenetet is írhatsz a könyv következő olvasójának; megírhatod, neked miért tetszett ez a könyv.
Február 14-én rendezzük a könyvajándékozási napot iskolai könyvtárunkban.

A behozott könyvekből könyv csereberét szervezünk az érdeklődő tanulóknak.

Szóljon ez a nap a gyerekek és a könyvek barátságáról!

A megmaradt könyvekkel segítjük a kórházat, valamint azon nonprofit szervezetek munkáját, amelyek könyvekkel és minőségi irodalommal látják el a rászoruló gyerekeket.

Képtalálat a következőre: „international booking day”