A Szombathelyi Bercsényi Miklós Általános Iskola a Föld napjához kapcsolódóan városi versenyt hirdetett meg, "Kék bolygó" címmel, avagy "Nem bántja a szemét a szemét" címmel, amin iskolánk is részt vett. A verseny fő célja volt felhívni a tanulók figyelmét a környezettudatos magatartásra. A versenyen változatos gondolkodtató, logikai és ügyességi feladatok voltak a természetvédelem, energiagazdálkodás és a helyes hulladékkezelés témakörökből, s összességében a 4. helyezést értük el. A versenyen 3 fős csapat vett részt a 7c. osztályból: Molnár Benedek, Vajda Milán, Varga Botond. Gratulálunk a fiúknak és felkészítőjüknek, Komondi Gyöngyinek.