Örökös Ökoiskolaként az eddig elért eredményeink mellett folyamatosan új lehetőségeket is keresünk a környezetvédelemre. Az országban mi vagyunk az első iskola, akinek tanárai részt vettek egy tudatos étkezéssel kapcsolatos csapatépítő kalandtúrán. A Felelős Gasztrohős csapata egy ideje már azon munkálkodik, hogy megismertesse mindenkivel ennek fontosságát, hiszen a legtöbb háztartási hulladékot az termeli, ha messziről ideszállított, agyon csomagolt élelmiszereket fogyasztunk: Ezek többségét ráadásul rengeteg vegyszerrel kezelik, hogy ne menjen tönkre amíg ideér. Ha ehelyett magyar, szezonális alapanyagokat választunk, sokat tehetünk a környezetünkért és az egészségünkért is. Milyen friss zöldségek érhetők el februárban? Hogyan kell helyesen szelektálni a hulladékot? Mit jelentenek pontosan az élelmiszerek csomagolásán megjelenő címkék? (Bár a legjobb, ha az étel inkább egyáltalán nincs becsomagolva.) Milyen magyar élelmiszerekkel válthatók ki a legnépszerűbb superfoodok, mint a chiamag, a kókuszolaj és a kesudió? Sok információval lettünk gazdagabbak, amit átadhatunk diákjainknak. Köszönjük a lehetőséget.