konyvtar logofb logo    foto logo 50youtube logo  kreta logo

Örökös Ökoiskolaként az eddig elért eredményeink mellett folyamatosan új lehetőségeket is keresünk a környezetvédelemre. Az országban mi vagyunk az első iskola, akinek tanárai részt vettek egy tudatos étkezéssel kapcsolatos csapatépítő kalandtúrán. A Felelős Gasztrohős csapata egy ideje már azon munkálkodik, hogy megismertesse mindenkivel ennek fontosságát, hiszen a legtöbb háztartási hulladékot az termeli, ha messziről ideszállított, agyon csomagolt élelmiszereket fogyasztunk: Ezek többségét ráadásul rengeteg vegyszerrel kezelik, hogy ne menjen tönkre amíg ideér. Ha ehelyett magyar, szezonális alapanyagokat választunk, sokat tehetünk a környezetünkért és az egészségünkért is. Milyen friss zöldségek érhetők el februárban? Hogyan kell helyesen szelektálni a hulladékot? Mit jelentenek pontosan az élelmiszerek csomagolásán megjelenő címkék? (Bár a legjobb, ha az étel inkább egyáltalán nincs becsomagolva.) Milyen magyar élelmiszerekkel válthatók ki a legnépszerűbb superfoodok, mint a chiamag, a kókuszolaj és a kesudió? Sok információval lettünk gazdagabbak, amit átadhatunk diákjainknak. Köszönjük a lehetőséget.

Elérhetőség

Cím: 9700 Szombathely, Benczúr Gyula utca 10.

Titkárság: +3620 4272526

Igazgatóhelyettesi iroda: +3620 4271054

Fax: +3694 505-670

email: kamon kukac gothardiskola.hu
gj logo

 

Közzétételi lista

Különös közzétételi lista

Itt olvasható

Dokumentumok

Itt letöltheti, vagy online olvashatja dokumentumainkat, .pdf kiterjesztésben. Kérjük, kattintson a megfelelő címre.

UNESCO Társult Iskola

2013 óta az UNESCO Társult Iskolák hálózat tagkai lettünk. 

Az eddigi projektjeink, eredményeink ITT találhatók.
 

unesco logo