Iskolai könyvtárunkban január utolsó hetében több rendezvénnyel  is megemlékeztünk a magyar kultúra napjáról. Csider Sándor költő-tanár Karácsony éjjelén című verseskötetének megjelenése kapcsán látogatott el hozzánk, és tartotta meg drámajátékos foglalkozását a 3. és 4. osztályosainknak.  A drámajáték eszközeivel játékos formában ismerkedhettek meg a versekkel a résztvevők.  Amikor megnyitotta szárnyait az aranykapu, szárnyra kelt a gyermeki fantázia is. Képzeletbeli utazáson jártak a felhők magasságában, az évszakok, a különböző csapadékfajták világában. Megelevenedett többek között a hullámzó tenger, a folyó, a dér, a zúzmara, a hópihe. A változatos feladatok, az egyéni és a csoportos munka egyre felszabadultabbá tette a hallgatóságot.  Az út során a legfontosabb kincsek, az emberi érzések, jó tulajdonságok is felszínre kerültek.  Sok verset hallgathattak meg a költő előadásában, amelyeknek rímeit közösen fejthették meg, és együtt mondhatták az utolsó sorokat. A színvonalas foglalkozás , az irodalmi játékok minden gyermek arcára mosolyt csalt. Zárógondolatként mindenki egy egyéni ajándékkal búcsúzhatott.  Méltán mondhatták ki együtt az óra végén kívánságukat: " Játssz még velem! " A képek ITT elérhetők.