konyvtar logofb logo    foto logo 50youtube logo  kreta logo
Iskolai könyvtárunkban január utolsó hetében több rendezvénnyel  is megemlékeztünk a magyar kultúra napjáról. Csider Sándor költő-tanár Karácsony éjjelén című verseskötetének megjelenése kapcsán látogatott el hozzánk, és tartotta meg drámajátékos foglalkozását a 3. és 4. osztályosainknak.  A drámajáték eszközeivel játékos formában ismerkedhettek meg a versekkel a résztvevők.  Amikor megnyitotta szárnyait az aranykapu, szárnyra kelt a gyermeki fantázia is. Képzeletbeli utazáson jártak a felhők magasságában, az évszakok, a különböző csapadékfajták világában. Megelevenedett többek között a hullámzó tenger, a folyó, a dér, a zúzmara, a hópihe. A változatos feladatok, az egyéni és a csoportos munka egyre felszabadultabbá tette a hallgatóságot.  Az út során a legfontosabb kincsek, az emberi érzések, jó tulajdonságok is felszínre kerültek.  Sok verset hallgathattak meg a költő előadásában, amelyeknek rímeit közösen fejthették meg, és együtt mondhatták az utolsó sorokat. A színvonalas foglalkozás , az irodalmi játékok minden gyermek arcára mosolyt csalt. Zárógondolatként mindenki egy egyéni ajándékkal búcsúzhatott.  Méltán mondhatták ki együtt az óra végén kívánságukat: " Játssz még velem! " A képek ITT elérhetők.

Elérhetőség

Cím: 9700 Szombathely, Benczúr Gyula utca 10.

Titkárság: +3620 4272526

Igazgatóhelyettesi iroda: +3620 4271054

Fax: +3694 505-670

email: kamon kukac gothardiskola.hu
gj logo

 

Közzétételi lista

Különös közzétételi lista

Itt olvasható

Dokumentumok

Itt letöltheti, vagy online olvashatja dokumentumainkat, .pdf kiterjesztésben. Kérjük, kattintson a megfelelő címre.

UNESCO Társult Iskola

2013 óta az UNESCO Társult Iskolák hálózat tagkai lettünk. 

Az eddigi projektjeink, eredményeink ITT találhatók.
 

unesco logo