2016. június 6-án a pedagógusnapi kitüntetettek közt ott volt iskolánk igazgatója, Márta néni is, aki "Szombathely Oktatásügyéért-díjat kapott.
A Bartók teremben volt az ünnepség, elképesztő sikert arattak a gyerekeink, mindenki szemébe könnyet csaltak. Nagyon megható és felemelő érzés volt. Őszinte, szívből jövő szeretetet sugároztak produkciójukkal.

Szombathely Oktatásügyéért-díj” adományozható annak a személynek, aki kiemelkedő munkájával segítette a város oktatásügyének fejlődését.

Szombathely Oktatásügyéért-díjat kapott:

Mándl Józsefné, a Gothard Jenő Általános Iskola igazgatója

1979-ben szerzett tanítói diplomát a Szombathelyi Tanárképző Főiskolán. Pedagógiai pályafutását a táplánszentkereszti általános iskolában kezdte napközis nevelőként, majd tanítóként dolgozott. 1996-tól az iskola igazgatóhelyetteseként, 2001-től pedig az intézmény igazgatójaként végezte munkáját. 2011-ben sikeresen pályázott a szombathelyi Gothard Jenő Általános Iskola vezetői posztjára, és az elmúlt 5 évben irányította az intézményt.

Mándl Józsefné pedagógiai munkáját és vezetői tevékenységét az igényesség, következetesség, empátia, emberszeretet és mindenekelőtt a korrektség jellemezte. Magas színvonalú vezetői és szakmai felkészültsége, jó szervező és kiváló kapcsolatteremtő képessége hozzájárult ahhoz, hogy az általa vezetett intézmény jelentős eredményeket érjen el. Vezetői tevékenysége során az iskola több sikeres pályázatot bonyolított be, új korszerű könyvtárat hozott létre, az intézményi infrastruktúra fejlesztéséhez is jelentősen hozzájárult. Harmadszorra is elnyerték az ÖKO-iskola címet, valamint szakmai programjukkal sikeresen csatlakoztak az UNESCO Társult Iskolák közé.

Sokrétű tehetséggondozó programjuknak köszönhetően egyre több tanulójuk kapott elismerést neves tanulmányi versenyeken, pl. 2016-ban elnyerték a Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei legeredményesebb iskolája címet.

Munkáját a pedagógusi hivatás iránti elkötelezettség jellemezte. Együttműködése példaértékű vezetőtársaival, kollégáival és a szülőkkel egyaránt.

A tanév végével történő nyugdíjba vonulása alkalmából szeretettel köszön el tőle az iskola diák és pedagógus közössége.

Forrás: alon.hu cikk és fotó

A városi Pedagógusnap műsorában szereplő tanulók: 2.b, 2.c, 3.d, 4.a, 4.c, 5.a, 7.a, 7.b, 7.c osztályosaink.

Felkészítő tanárok: Horváthné Miklós Mária, Kovács Kata, Mecséri Enikő

Márta nénit kitüntették