Az amszterdami Anne Frank Ház nagy sikerű ismeretterjesztő kiállításának több éve számos európai, valamit magyarországi iskola és könyvtár ad színhelyet. Az Anne Frank ház koordinátorai által március 7-én Szerbia után iskolánkba érkezett az Olvass és írj Anne Frankkal! című kiállítás, amelynek feldolgozásához interaktív munkafüzetek,  a szervezők által kidolgozott csoportmunkát igénylő kreatív feladatok, filmek is tartoznak.
A program elsősorban a 9-15 éves korosztálynak szól. Kiemelt figyelmet kap Anne Frank naplója, valamint novellái. Az alkotók célja, hogy a kamaszlány író, Anne Frank lelkesítő példája közelebb vigye a gyerekeket az olvasás és az írás szeretetéhez. Miközben felidéződnek Anne Frank lebilincselő történetei, a tárlaton résztvevő tanulók megismerkedhetnek a fiatal lány személyiségével, bánataival és örömeivel, családja és a maga tragikus történetével. A magyarul megjelenő könyvek is bemutatásra kerülnek, amelyek a Park Kiadó, az Ulpius-ház és a Luther Kiadó gondozásában jelentek meg. A kiállítás március 18-ig tekinthető meg az iskola könyvtárában. További fotók iskolánk könyvtárának a galériájában láthatók.