konyvtar logofb logo    foto logo 50youtube logo  kreta logo 
Az amszterdami Anne Frank Ház nagy sikerű ismeretterjesztő kiállításának több éve számos európai, valamit magyarországi iskola és könyvtár ad színhelyet. Az Anne Frank ház koordinátorai által március 7-én Szerbia után iskolánkba érkezett az Olvass és írj Anne Frankkal! című kiállítás, amelynek feldolgozásához interaktív munkafüzetek,  a szervezők által kidolgozott csoportmunkát igénylő kreatív feladatok, filmek is tartoznak.
A program elsősorban a 9-15 éves korosztálynak szól. Kiemelt figyelmet kap Anne Frank naplója, valamint novellái. Az alkotók célja, hogy a kamaszlány író, Anne Frank lelkesítő példája közelebb vigye a gyerekeket az olvasás és az írás szeretetéhez. Miközben felidéződnek Anne Frank lebilincselő történetei, a tárlaton résztvevő tanulók megismerkedhetnek a fiatal lány személyiségével, bánataival és örömeivel, családja és a maga tragikus történetével. A magyarul megjelenő könyvek is bemutatásra kerülnek, amelyek a Park Kiadó, az Ulpius-ház és a Luther Kiadó gondozásában jelentek meg. A kiállítás március 18-ig tekinthető meg az iskola könyvtárában. További fotók iskolánk könyvtárának a galériájában láthatók.
 

Elérhetőség

Cím: 9700 Szombathely, Benczúr Gyula utca 10.

Titkárság: +3620 4272526

Igazgatóhelyettesi iroda: +3620 4271054

Fax: +3694 505-670

email: kamon kukac gothardiskola.hu
gj logo

 

Közzétételi lista

Különös közzétételi lista

Itt  olvasható

Dokumentumok

Itt letöltheti, vagy online olvashatja dokumentumainkat, .pdf kiterjesztésben. Kérjük, kattintson a megfelelő címre.

UNESCO Társult Iskola

2013 óta az UNESCO Társult Iskolák hálózat tagkai lettünk. 

Az eddigi projektjeink, eredményeink ITT találhatók.
 

unesco logo