Hangulatos és izgalmas versenyen mérte össze 12 csapat, 36 negyedik osztályos tanuló tudását csillagászatból és iskolánk névadójának életéről. A verseny szakmaiságát Dr. Szabó M. Gyula az ELTE Gothard Asztrofizikai Obszervatórium igazgatója, és két munkatársa: Dr. Vincze Ildikó és Dr. Mészáros Szabolcs biztosította.
Eredmények:
I. hely: Kék bolygó csapata  - Szombathelyi Neumann János Általános Iskola ( Norcen Noel, Pankotay Benedek, Szekér Gergely. Felkészítő: Horváthné Tóth Tímea)
II. hely: Univerzum csapata - NYME Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium (Koós Botond, Szabó Álmos, Tóth Levente Felkészítő: Bakó Zsuzsa)
III. hely: Üstökösök csapata - Paragvári Utcai Általános Iskola (Czöndör Benjamin, Kiss Péter, Valaska Rajmund Felkészítő: Teket Márta)

Különdíj: Űrbolyongók csapata - Gothard Jenő Általános Iskola ( Bognár Bálint, Kovács Martin, Tölgyesi Ákos Felkészítő: Vargáné Nagy Zsófia)

A Bővebben-re kattintva a versenyről a fotókat és a részletes pontozást megtekinthetik.

Barangolás az égbolton 2016.02.01