konyvtar logofb logo    foto logo 50youtube logo  kreta logo 
A Nemzetközi Madármegfigyelő Napok alkalmából a madarászsulisokkal ellátogattunk a tömördi madárvártára, ahol a gyerekek kézközelből ismerkedhettek a kis énekesmadarakkal. Megfigyelhették , hogyan jelölik a madarakat, illetve sok érdekes információt szerezhettek a madárvonulásról. A gyerekek legnagyobb örömére ők engedhették el a tanulmányozott madarakat. Tömörd után a kőszegi Abért tóhoz indultunk, ahol szebbnél szebb vízimadarakat tanulmányozhattak a kis madarászok. Spektív / állványos távcső / segítségével figyelhették meg a gyönyörű nagy kócsagokat / A természetvédelem címermadara/ bütykös hattyúkat , szárcsákat , kárókatonákat stb.A Nap egyben országok közti verseny is volt egyben a megfigyelt madárfajok résztvevők száma illetve helyszínek tekintetében. Magyarország az előző években minden kategóriában dobogós helyen végzett, idén egy kicsit mi is hozzájárultunk a madarászsulisokkal aminél jobb eredmény eléréséhez.
Madárvárta_2013

Elérhetőség

Cím: 9700 Szombathely, Benczúr Gyula utca 10.

Titkárság: +3620 4272526

Igazgatóhelyettesi iroda: +3620 4271054

Fax: +3694 505-670

email: kamon kukac gothardiskola.hu
gj logo

 

Közzétételi lista

Különös közzétételi lista

Itt  olvasható

Dokumentumok

Itt letöltheti, vagy online olvashatja dokumentumainkat, .pdf kiterjesztésben. Kérjük, kattintson a megfelelő címre.

UNESCO Társult Iskola

2013 óta az UNESCO Társult Iskolák hálózat tagkai lettünk. 

Az eddigi projektjeink, eredményeink ITT találhatók.
 

unesco logo