A Nemzetközi Madármegfigyelő Napok alkalmából a madarászsulisokkal ellátogattunk a tömördi madárvártára, ahol a gyerekek kézközelből ismerkedhettek a kis énekesmadarakkal. Megfigyelhették , hogyan jelölik a madarakat, illetve sok érdekes információt szerezhettek a madárvonulásról. A gyerekek legnagyobb örömére ők engedhették el a tanulmányozott madarakat. Tömörd után a kőszegi Abért tóhoz indultunk, ahol szebbnél szebb vízimadarakat tanulmányozhattak a kis madarászok. Spektív / állványos távcső / segítségével figyelhették meg a gyönyörű nagy kócsagokat / A természetvédelem címermadara/ bütykös hattyúkat , szárcsákat , kárókatonákat stb.A Nap egyben országok közti verseny is volt egyben a megfigyelt madárfajok résztvevők száma illetve helyszínek tekintetében. Magyarország az előző években minden kategóriában dobogós helyen végzett, idén egy kicsit mi is hozzájárultunk a madarászsulisokkal aminél jobb eredmény eléréséhez.
Madárvárta_2013