konyvtar logofb logo    foto logo 50youtube logo  kreta logo 

A Magyar Olvasástársaság kezdeményezésére a népmese napját – Benedek Elek születésnapját - első ízben 2005. szeptember 30-án rendezték meg. A nap célja az, hogy ezen a napon megkülönböztetett tisztelettel forduljunk mind a magyar, mind más népek meséi felé.  Mára a Népmese napja határokon átívelő mozgalommá vált, hírét viszi a helyi rendezvényeknek, és összekapcsolja a közös ünneplés jegyében a népmesét ünneplőket, élvezőket.

A Népmese napját immár hagyományosan iskolai könyvtárunkban is megünnepeljük. Az idei tanévben Benedek Elek születésnapján a TÁMOP-3.2.4.A-11/1-2012-0088 kódszámú nyertes pályázatunk keretében  az együttműködő partneriskolákkal együtt  Mese, mese, mátka … címmel egy játékos vetélkedőt szerveztünk. Ennek előzménye egy háromfordulós levelezős játék volt, amely során a mesehősökkel együtt útnak indultunk, hogy kiálljuk a próbákat, és eljussunk a kincsekig. A próbák iskolánkban folytatódtak, hogy a mesékben megtett utakat végig tudjuk járni, és életre kelthessük őket.

A városi verseny eredménye a következő lett:

 

1. helyezett       Mesekincs  csapat  -  Bőlyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

2. helyezett       Óperenciás-tenger  csapat  -  Váci Mihály Általános Iskola

3. helyezett      Cimborák  csapat  -   Bőlyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

Iskolánk tanulóii a versenyen kívül indultak.  Legjobban a 4.b osztály Hol volt, hol nem volt … csapata teljesített, akik külön díjazásban részesültek.

Gratulálunk a díjazott csapatoknak, és a felkészítő tanáraiknak.

Mesevetélkedő

Elérhetőség

Cím: 9700 Szombathely, Benczúr Gyula utca 10.

Titkárság: +3620 4272526

Igazgatóhelyettesi iroda: +3620 4271054

Fax: +3694 505-670

email: kamon kukac gothardiskola.hu
gj logo

 

Közzétételi lista

Különös közzétételi lista

Itt  olvasható

Dokumentumok

Itt letöltheti, vagy online olvashatja dokumentumainkat, .pdf kiterjesztésben. Kérjük, kattintson a megfelelő címre.

UNESCO Társult Iskola

2013 óta az UNESCO Társult Iskolák hálózat tagkai lettünk. 

Az eddigi projektjeink, eredményeink ITT találhatók.
 

unesco logo