Két saját, népszerű versennyel is büszkélkedhetünk:

1. Egész éven át zajló "Megsebzett bolygó" elnevezésű komplex természettudományi vetélkedő, melyet közel tíz éve hirdetünk meg az iskolában. A vetélkedő anyagával számos pályázatot nyertünk.
2. Intézményünknek névadónkról három csillagászati versenye van: alsó tagozatosok számára rajz és elméleti, felső tagozatosoknak (Kék bolygó vonzásában) pedig természettudományokhoz kapcsolódó.

2012/2013-s tanév:

az idei vetélkedő rendhagyó, egyszeri és megismételhetetlen. Iskolánk 100 éves lett! Bolygónkat mérhetetlen sok csapás érte az elmúlt 100 évben. Töredékét szeretnénk feldolgozni a Ti segítségetekkel. A versenyfelhívásunk ITT található.

2011/2012. tanév:

A verseny témája: Az Őrségi Nemzeti Park, A Sághy család tevékenysége és a Kámoni Arborétum.

A vetélkedőt Vas megyei általános iskolák 7. osztályos tanulókból álló négyfős csapatai számára hirdetjük.

A vetélkedő háromfordulós. Az első két forduló levelezős formában zajlik, a harmadik forduló a döntő.

A döntő a Föld Napjához kapcsolódóan 2012. április 20-án kerül megrendezésre.

A feladatsorok majd honlapunkról tölthetők le, www.gothardiskola.hu, nem kerülnek kipostázásra. A feladatsorok megoldásai a következő e-mail címre: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. vagy postai úton küldhetők be.

A feladatok megoldásához szükséges szakirodalmat az egyes fordulók anyagaival együtt közöljük.

A nevezési feladatot e-mailben kell elküldeni: készítsetek egy menetlevelet, mely tartalmazza az iskola és a csapat nevét, a csapat logóját és névsorát. A logót számítógépen tervezzétek meg! A nevezési határidőt meghosszabbítottuk:

A nevezési feladat visszaküldésének határideje: 2011. november 18.

Az első forduló feladatsora 2011. november 21-től lesz megtalálható honlapunkon.

A visszaküldési határideje: 2011. december 21.

A második forduló anyagát 2012. január 30-tól lehet megoldani.

A visszaküldési határideje: 2012. március 2.

A 2011-2012-es tanév vetélkedőjének a fotói ITT megnézhetők

2010/2011. tanév:

A verseny témája: Magyarország mészkőhegységei, barlangjai, természeti értékei.

A vetélkedőt Vas megyei általános iskolák 7-8. osztályos tanulókból álló 4 fős csapatok számára hirdetjük.

A vetélkedő három fordulós.  Az első két forduló levelezős formában zajlik, a harmadik forduló a döntő.

A döntő a Föld Napjához kapcsolódóan 2011. április 22-én kerül megrendezésre.

A feladatsorok honlapunkról tölthetők le, www.gothardiskola.hu, nem kerülnek kipostázásra. A feladatsorok megoldásai a következő e-mail címre küldhetők:megsebzettbolygo@gotha>rdiskola.hu, vagy postai úton küldhetők be.

A feladatok megoldásához szükséges szakirodalmat a honlapról tölthetik le 2010 október 15-től.

Az I. forduló feladatai ITT letölthetők.

Az első feladat egy „barlangrajz” vagy barlang makett készítése saját technikával, amely a versenyre való nevezés is egyben. A formája, mérete, anyaga szabadon választható, szárnyalhat a fantázia. Az elkészített anyagokat értékeljük és a Föld Napja alkalmából rendezett kiállítás részét képezik.

Határideje: 2010. november 12.

Az első forduló feladatsora         2010. november 15-től lesz megtalálható honlapunkon.

Visszaküldési határideje:           2010. december 17.

A második forduló anyagát        2011. január 10-től lehet megoldani.

Visszaküldési határideje:           2011. február 11.

A verseny lebonyolításában közreműködnek:

Takács Gabriella földrajz-testnevelés

Varga Tamás biológia -kémia

Zádori Lívia biológia-rajz

Kiss M. Tünde informatika

A 2010-2011-es tanév vetélkedőjének a fotói ITT megnézhetők

2009/2010 tanév:

A Megsebzett bolygó 2010. vetélkedőnk döntőjét április 23-án lebonyolítottuk , az alábbi eredmények születtek:

I. Paragvári Utcai Általános Iskola Szombathely- Hóbaglyok csapat
II. Paragvári Utcai Általános Iskola Szombathely - Game Over
III. Bersek József Általános Iskola, Kőszeg - Ice Queens csapat

Külön köszönet a Mészáros Cukrászdának a finom fagylaltért!

A Kék bolygó vonzásában 2010. elnevezésű vetélkedőnkön 12 csapat vett részt, melynek a témája idén - Farkas Bertalan űrutazásának 30. évfordulójára emlékezve - Magyarok az űrkutatásban volt. Két napos vetélkedőnk 1.napján Dr. Vincze Ildikó csillagász tartott nagyon érdekes előadást a Magyarok az űrkutatásban címmel, majd Molnár Lászó a NyME Fizika tanszékének tanára mutatott be a témában kísérleteket. Másnap a csapatok egy akadályversenyen vettek részt, ahol Öveges kísérleteket is kellett bemutatniuk. Nagyon érdekes és jó hangulatú verseny volt!

A 2009-es "Megsebzett bolygó" vetélkedő KÉPGALÉRIÁJA ITT megtekinthető.

A 2009-es A kék bolygó vonzásában vetélkedő KÉPGALÉRIÁJA ITT megtekinthető.