Nemzetközi Könyvajándék Nap

Önkéntes kezdeményezésként 2012-ben indult el a világ számos pontján 12 ország csatlakozásával a Nemzetközi Könyvajándék Nap. Akkor közel 10 00 kötet könyvet ajándékoztak a gyermekeknek. Magyarországon 2012-től rendezik meg ezt a programot, amelyhez az idei évben iskolánk is csatlakozott. Nagyon sok jó állapotú könyv került felajánlásra,Valentin napon az egy heti gyűjtés után nyitotta meg a kapuit a könyvtár ajándékozás céljából. Szebbnél szebb ajánlások , könyvjelzők is érkeztek a könyvekhez. Nagyon sok könyv cserélt gazdát, a tanulóink folyamatosan érkeztek és találtak számukra olvasnivalót. A maradék könyveket jótékony célú felajánlásként továbbadjuk a kórháznak, és nonprofit szervezetnek. Köszönjük a felajánlásokat, sok önzetlen mosolyt  adott a gyerekek arcára!

Fotók itt: http://konyvtar.gothardiskola.hu/nemzetkozi-konyajandek-nap

A Vas Népében megjelent cikk az alábbi linken olvasható: www.vaol.hu/kultura/helyi-kultura/megunt-konyvek-uj-gazdara-talalnak-nemzetkozi-konyvajandeknapon-2248567/