konyvtar logofb logo    foto logo 50youtube logo  kreta logo
2015: Madarászsuli Programajánló ITT letölthető
 
____________________________________________________________________________
 
2014: A Tavaszi madárles program nem más, mint egy játékos madármegfigyelés.
Először is köszönet azoknak a gyerekeknek és felnőtteknek, akik minden tavasszal nyomon követik a tavaszt jelző madarak megjelenését Európa országaiban. Ha te is részt akarsz venni ebben a programban, könnyű dolgod van. Csupán regisztráld minden év tavaszán az első madármegfigyelésedet, a tavasz kezdetét jelző öt kiválasztott madárfaj közül.
Menj ki a szabadba, keresd a tavasz kezdetét jelző öt madárfajt - a fehér gólyát, a kakukkot, a színpompás gyurgyalagot, a füsti- és sarlósfecskét, és ha bármelyik fajt látod, regisztráld ezen a honlapon.
Mi minden évben nyomon követjük a beérkező megfigyeléseket a tavasz közeledtéről, és megkeressük azt a hetet, amikor a legtöbben látták az első madarukat. Ezek az információk pedig abban segítenek nekünk, hogy minél többet megtudjunk a madarak vonulásáról Európa-szerte. Hogyan változik az ötmadárfaj vonulásának ideje (tavaszi érkezés, őszi elindulás időpontja) az évek során, és hogy milyen hatással van a klímaváltozás az egyes hosszú távú vonuló madárfajok vonulására, annak irányára, útvonalára, hosszára, és egyéb kitevőire.
Böngészd át az eredmények oldalát, hogy lásd, milyen felfedezéseket tettünk ezidáig!
Megfigyelésed ezen az oldalon tudod regisztrálni, és akár fotódat is feltöltheted a megfigyelésed mellé!

 

A Madarász suli 1998-ban kezdte meg működését a Gothard Jenő Ált. Iskolában. A szakkör tagjai az iskola 8-14 éves tanulói, de vannak külsős résztvevők is.

Tematika: A foglalkozásokat a tanévhez  igazodva, heti egy alkalommal tartjuk. egy tantermi foglalkozást, amely másfél órás, egy terepfoglalkozás követ. Ez utóbbit hétvégén rendezzük. A tantermi órákon a párbeszéd jellegű előadás módszerét alkalmazzuk, a gyerekek hozzászólásukkal, észrevételeikkel aktívan vesznek részt a foglalkozásokon.

Minden benti foglalkozáson tartunk diavetítést, ezzel is színesítve az előadás témáját.

A gyerekek a foglalkozások során életközösségeken keresztül foglalkoznak a természettel, megismerve tagjait és a közösségben betöltött szerepüket.

Tudásukról kisebb vetélkedőkön, feladatlapok kitöltésével adnak számot.

A terepi foglalkozásokon gyűjtött anyagból, megfigyelésekből tablókat készítünk, rendszerezzük őket.

Az iskola 1998 óta a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület tagja.

A gyerekek általában több éven keresztül járnak a madarász suliba, ismerkedve a természet megunhatatlan sokszínűségével.

A foglalkozások elősegítik, hogy a mai mostoha körülmények között, ahol a gyerekek ritkán, vagy nagyon keveset tartózkodnak a természetben, gazdag ismeretekkel felvértezve felnőttként is szem előtt tartsák a természetnek az ember életében betöltött fontos szerepét.

Az iskola nagyon jó kapcsolatot tart több állami ill. civil természetvédelemmel foglalkozó intézménnyel.

Oszd meg a cikket:
FaceBook  Twitter  

Elérhetőség

Cím: 9700 Szombathely, Benczúr Gyula utca 10.

Titkárság: +3620 4272526

Igazgatóhelyettesi iroda: +3620 4271054

Fax: +3694 505-670

email: kamon kukac gothardiskola.hu
gj logo

 

Közzétételi lista

Különös közzétételi lista

Itt olvasható

Dokumentumok

Itt letöltheti, vagy online olvashatja dokumentumainkat, .pdf kiterjesztésben. Kérjük, kattintson a megfelelő címre.

UNESCO Társult Iskola

2013 óta az UNESCO Társult Iskolák hálózat tagkai lettünk. 

Az eddigi projektjeink, eredményeink ITT találhatók.
 

unesco logo